Miejsce koferencji

Światła i cienie Hotelu Forum - podczas dwunastej edycji CONFidence zabierzemy Cię w mroczną podróż do serca Krakowa...

 

Od samego początku staramy się, aby CONFidence był wydarzeniem jak najbardziej unikatowym. Konferencja ta oferuje zarówno wiedzę merytoryczną, jak i silną dawkę emocji. Trzynasta edycja największego spotkania hakerów w Polsce zbliża się wielkimi krokami. W tym roku proponujemy miejsce niebanalne w swojej historii i architekturze - Hotel Forum w Krakowie znajdujący się na ulicy Marii Konopnickiej 28. To właśnie tam odbędzie się nasze najbliższe, majowe spotkanie.

 

Najciekawsze miejsca, postaci, wydarzenia mają zazwyczaj dwie strony medalu – tę jasną, wypełnioną światłem i obejmującą wielkie, niezapomniane sukcesy i przeżycia z nimi związane, i tę ciemną, pełną niedopowiedzeń, która dodaje im statusu legendy i czyni z nich doskonały materiał na film. Sporo osób zgodziłoby się ze stwierdzeniem, że Hotel Forum jest właśnie takim miejscem.

 

Historia Hotelu Forum rozpoczęła się w 1978 roku, gdy rozpoczęto jego budowę pod batutą krakowskiego architekta Janusza Ingardena. W 1989 w końcu stanął i przez lata służył jako wizytówka PRL-owskiego Krakowa. Nowoczesny, jeden z pierwszych całkowicie skomputeryzowanych, Hotel Forum posiadał 278 pokoi, 6 sal konferencyjnych na 600 osób i mnóstwo innych udogodnień. Swoją funkcję wypełniał do roku 2002, gdy zamknięto go z powodu wad konstrukcyjnych. Po śmierci Janusza Ingardena w 2007 roku, Urząd Nadzoru Budowlanego orzekł, że budynek jest jednak w dobrym stanie...

 

Obecnie Hotel Forum jest źródłem wielu kontrowersji. Jedni uważają, że należy go zburzyć, inni, wręcz przeciwnie, są za renowacją i zagospodarowaniem budynku. Często nazywany ‘’hotelem widmo’’ z powodu swojej szarej, mrocznej i zapomnianej architektury. Dlatego tak dobrze wpasowuję się w tematykę naszej konferencji. Z ciekawostek należy wspomnieć, że budynek ten posłużył w 2010 jako plan filmowy dla „Mistyfikacji” Jacka Koprowicza.

 

W ciagu ostatnich lat dawny Hotel Forum powoli odzyskiwał blask. Mnóstwo uwagi przyciąga nie tylko dzięki swojej ciekawej historii oraz interesującej konstrukcji, ale także z powodu doskonałego położenia. Wśród jego sąsiadów wymienić można Wzgórze wawelskie i malownicze Bulwary Nadwiślańskie. W środku skrywa za to popularny klub ”Forum Przestrzenie”. Mimo tego wszystkiego nie stracił jednak w całości tego specyficznego, trochę ponurego i intrygującego czaru. Nie uważacie, że tak niejednoznaczne miejsce jest po prostu stworzone dla CONFidence?

Hotel Forum znajduje się na ul. Marii Konopnickiej 28.